شرکت مدیریت دارایی چیست؟

شرکت مدیریت دارایی (AMC) پول مشتریانش را یک کاسه می‌کند و سپس وجوه حاصل را در انواع دارایی‌های مالی سرمایه‌گذاری می‌کند. شرکت‌های مدیریت دارایی با بکارگیری متخصصان مالی و سرمایه‌گذاری، فرصت‌های مناسب و متنوع سرمایه‌گذاری را برای مشتریانشان فراهم می‌کنند و در ازای خدماتی که ارائه می‌دهند از مشتریان کارمزد دریافت می‌کنند.

درواقع درآمد اصلی این شرکت‌ها نیز از محل همین کارمزدهای دریافتی است. گاهی اوقات شرکت مدیریت دارایی مبلغ مشخصی را به عنوان کارمزد از مشتریان طلب می‌کند. همچنین ممکن است این شرکت‌ها درصد معینی از کل دارایی‌های تحت مدیریت خود را به عنوان کارمزد طلب نمایند. به عنوان مثال اگر کل دارایی‌های تحت پوشش یک AMC برابر با ۴ میلیون دلار و کارمزد دریافتی آن‌ها ۲ درصد باشد، مبلغ کارمزد ۸۰ هزار دلار خواهد شد. حال اگر ارزش این دارایی‌ها افزایش یا کاهش یابد، کارمزد دریافتی نیز تغییر خواهد کرد.

شرکت مدیریت دارایی به زبان ساده

یک شرکت مدیریت دارایی (AMC)، وظیفه مدیریت و سرمایه‌گذاری دارایی‌های یک یا چند سرمایه‌گذار به منظور دست یابی به یک هدف مالی معین را بر عهده دارد. هدف اصلی شرکت‌های مدیریت دارایی حداکثر کردن ارزش دارایی‌های مشتریانشان است و درآمد اصلی آن‌ها از محل کارمزدی است که مشتریان بابت مدیریت دارایی‌های خود به آن‌ها می‌پردازند. مشتریان یک شرکت مدیریت دارایی، افراد عادی جامعه، ثروتمندان، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و … می‌باشند. البته برخی از این شرکت‌ها حداقل‌هایی را برای مشتریانشان در نظر گرفته‌اند.

با مشاهده این ویدیوی آموزشی درک بهتری نسبت به مفهوم این اصطلاح مالی پیدا خواهید کرد.

شما می توانید از طریق لینک زیر، فایل ویدیوی آموزشی فوق را دانلود نمایید. (حجم فایل: ۴۲٫۴۲ مگابایت)